Redon-Redon: Clasament – Știri

Credit foto Freddy Guérin – DirectVelo

Credit foto Freddy Guérin – DirectVelo

De
FREDDY GUERIN

cel

Brieuc Rolland (Vendée U) a câștigat duminica aceasta cea de-a 61-a ediție a clasicului Redon-Redon (Elite Naționale), disputată pe o distanță de 162,3 kilometri. A fost în fața lui Mickaël Guichard (WB-Fybolia Morbihan) și a coechipierului său Lucas Grolier.
Brieuc Rolland ii ia locul lui Yannis Yssaad pe lista castigatorilor evenimentului.

Clasament:
1. ROLLAND Brieuc VENDEE U PAYS DE LA LOIRE Primul 162,3 km in 3h50’32”
2. GUICHARD Mickaël WB-FYBOLIA MORBIHAN 1′
3. GROLIER Lucas VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 1st ‘
4. JEANNIERE Emilien VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 1st ‘
5. BAGUELIN Jocelyn WB-FYBOLIA MORBIHAN 1′
6. BOURGOYNE Lucas WB-FYBOLIA MORBIHAN 1′
7. ALLENO Clément DINAN SPORT CYCLING 1st ‘
8. COGNET Emmanuel VC NAYAIS 1st ‘
9. GACHIGNARD Thomas SOJASUN HOPE ACNC 1st ‘
10. VERSCHUREN Killian VC ȚARA LOUDEAC 1st ‘
11. LEADING Théo TEAM LMP-LA ROCHE VENDÉE CYCLING 1st ‘
12. DAUPHIN Florian VC PAYS DE LOUDEAC 1′
13. LAGNET Gari SOJASUN HOPE ACNC 1st ‘
14. TAILLANDIER Axel UNION CICLISTUL CHOLET 49 1′
15. PAUMARD Thibault UNION CICLISTUL CHOLET 49 1′
16. SCHMIDT Fabien UC BRIOCHINE-MERCURY BLUE 1′
17. GLON Gaelig WB-FYBOLIA MORBIHAN 2nd ‘
18. DRANSART Maxime LAVAL CYCLING 53 1′
19. MARAIS Benjamin VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 1st ‘
20. VERCHER Matteo VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 1st ‘
21. THIERRY Pierre WB-FYBOLIA MORBIHAN 2nd ‘
22. GEORGE Alfred VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 1st ‘
23. PROD`HOMME Axel LAVAL CYCLING 53 2nd ‘
24. DAVID Nicolas BRITANIA DE SUD CICLISMO-UCKV 1′
25. ORCEAU Clément TEAM LMP-LA ROCHE VENDÉE CYCLING 1st ‘
26. JARNO Pierre-Alexandre VC ȚARA LOUDEAC 1st ‘
27. SOUFFACHE Stellio SABLE SARTHE CYCLING PDL 2nd ‘
28. BOULET Enzo COTES D’ARMOR CYCLING 1st ‘
29. DEMEAUTIS Matthieu OCEANE TOP 16 1′
30. ROUXEL Maxime COTES D’ARMOR CYCLING 1st ‘
31. LARP Killian TEAM U CUBE 17 1st ‘
32. GLOT Raphael VC AVRANCHES 1st ‘ dv
33. BARBIN Louis US ST HERBLAIN 1st ‘
34. BRISARD Alexandre VELO SPORT VALLETAIS 2nd ‘
35. GUILLE Lucas WB-FYBOLIA MORBIHAN 1′
36. LAUMONIER Arthur CC VITREEN 2nd ‘
37. LE CLEC`H Lomig COTES D’ARMOR CYCLING 1st ‘
38. LESNE Robin VELOCE VANNETAIS CYCLING 2nd ‘
39. ROMA Axel SOJASUN HOPE ACNC 1st ‘
40. RUPNIK Jure BRITANIA DE SUD CICLISME-UCKV 1′
41. MOSIN Baptiste VC PAYS DE LORIENT 2nd ‘
42. EVEN Lucas VC LAILLE VALLONS DE VILAINE 2nd ‘
43. GAUDIN Guillaume VC CHALLANDAIS 1st ‘
44. CORDELIER Matthieu SOJASUN HOPE ACNC 2nd ‘
45. LEWIS Adam COTES D’ARMOR CYCLING 1st ‘
46. ​​​​LAVOLE Alexis BRITANIA DE SUD CYCLING-UCKV 1′
47. BOYER Kévin UC BRIOCHINE-MERCURY BLUE 1′
48. LE BOHEC Axel US ST HERBLAIN 2nd ‘
49. CATREVAUX Aimeric US ST HERBLAIN 2nd ‘
50. LE GUEVEL Alexis AC LANESTER 56 2nd ‘
51. SILLIAU Nicolas UC BRIOCHINE-MERCURY BLUE 2nd ‘
52. CAL Sébastien SABLE SARTHE CYCLING PDL 1′
53. LE FRESNE Julien UC QUIMPERLOISE 2nd ‘
54. DREANO Victor WB-FYBOLIA MORBIHAN 2nd ‘
55. RENARD Guillaume TEAM SOJASUN CYCLING 2nd ‘
56. LAURENT Alexandre UC QUIMPERLOISE 2nd ‘
57. PASTUREL Maxime SOJASUN HOPE ACNC 1st ‘
58. MULON Hugo CA EVRON 2nd ‘
59. HELARY Steven UC BRIOCHINE-MERCURY BLUE 1′
60. ALLARD Nathan VELO SPORT VALLETAIS 1st ‘
61. DRUMEL Alexis BRITANIA DE SUD CICLISME-UCKV 1′
62. VEZIE Valentin COTES D’ARMOR CYCLING 1st ‘
63. ANDRE Gaspard LAVAL CYCLING 53 2nd ‘
64. POUVREAULT Grégory VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 2nd ‘
65. CHAUVEL Alexandre TEAM SOJASUN CYCLING 2nd ‘
66. TUAUDEN Théo TEAM SOJASUN CYCLING 2nd ‘
67. LADEIRO Benoît TEAM U CUBE 17 2nd ‘
68. BRICARD Alexis TEAM LMP-LA ROCHE VENDÉE CYCLING 1st ‘
69. BICICLETA SPORTIVE ANTONY BEAUPREAU PEMEBUL 2nd ‘
70. FILLAUT Miguel TEAM SPRINT ENERGY 2nd ‘
71. CHANDEMERLE Hugo DINAN SPORT CYCLING 1st ‘
72. ARHIE Kevin TEAM U CUBE 17 1st ‘
73. LACHENY Rayann OCEANE TOP 16 1st ‘
74. JAMIN Léo-Paul SOJASUN HOPE ACNC 1st ‘
75. ROULAND Louis BOURG LA BRESSE AIN CYCLING 1st ‘
76. BELLICAUD Jeremy OCEANE TOP 16 1′
77. BAREILLE Bastien OCEANE TOP 16 1st ‘
78. ARHIE Vincent TEAM U CUBE 17 1st ‘
79. FOUQUET Alexy UNION CICLISTUL CHOLET 49 1′
80. BRAMOULLE Adrien UNION CICLISTUL CHOLET 49 1′
81. BRAMOULLE Valentin UNION CICLISTUL CHOLET 49 1′
82. GOULET Florian VELO SPORT VALLETAIS 1st ‘
83. RADIER Corentin CC VITREEN 2nd ‘
84. CHARTIER Pierre VC NAYAIS 1st ‘
85. SOULABAILLE Dimitri VC ŢARA LOUDEAC 1′
86. LEROY Loann US ST HERBLAIN 2nd ‘
87. RIVALLAIN Hugo UC BRIOCHIN-MERCUR ALBASTRU 1′
88. NICOLAS Arthur UNION CICLIST CHOLET 49 1′
89. HOUSSIN Clément CC RENNAIS 2nd ‘
90. VERRIER Tristan LAVAL CYCLING 53 2nd ‘
91. GRISON Kévin TEAM SOJASUN CYCLING 2nd ‘
92. GAREL Mathis US ST HERBLAIN 1st ‘
93. MENARD Valentin VELO SPORT VALLETAIS 1st ‘
94. BOUYER Matheo BEAUPRAU BIKE SPORT 2nd ‘
95. BRENTERCH Erwan BRITANIA DE SUD CYCLING-UCKV 1st ‘
96. MICHEL Quentin US ST HERBLAIN 1st ‘
97. TOULOUSE Nicolas TEAM U CUBE 17 1st ‘
98. BARON Elouan ANGERS METROPOLE CYCLING 49 2nd ‘
99. MAILLARD Timothé VELO SPORT VALLETAIS 2nd ‘
100. POIRIER Antonin UC NANTES ATLANTIC 2nd ‘
101. DAUDIN GUENEGOU Franck BRITANIA SUD CICLISME-UCKV 1′
102. HASPOT Anthony BRITANIA DE SUD CYCLING-UCKV 1′
103. EDARD Grégory CC VITREEN 2nd ‘

Mulțumiri lui Ludovic Ducloyer, Redon-Redon.

Află mai multe

Portretul lui Brieuc ROLLAND

.

Add Comment